Idż do treści

Salon Muzyczny im. Feliksa Nowowiejskiego - Muzeum w Barczewie

Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное
Добавить в избранное
Изменить контраст Изменить контраст Добавить в избранное

Описание объекта

Mickiewicza 13, Barczewo

Zapraszamy do Salonu Muzycznego im. Feliksa Nowowiejskiego w Barczewie - klimatycznego muzeum biograficznego wybitnego kompozytora, urodzonego 7 lutego 1877 r. W Wartenburgu, a obecnym Barczewie na Warmii.

Można tu poczuć klimat epoki oraz domu rodzinnego, obejrzeć cenne pamiątki, fotografie rodzinne, dokumenty, rękopisy, zbiory nut, książki, obrazy, przedmioty osobistego użytku, meble, wybitnego kompozytora.

Zgromadzone zbiory dotyczą także historii miasta i regionu oraz wybitnych jego mieszkańców, m.in. Barbary Hulanickiej. W muzealnej bibliotece znajduje się literatura regionalna, muzyczna, historyczna oraz zbiory specjalne z muzyką, zdjęciami i filmami na płytach CD oraz DVD. Organizowane są lekcje muzealne dla dzieci i dorosłych, lekcje gry na instrumentach, wydarzenia kulturalne, warsztaty.

Salon Muzyczny im. Feliksa Nowowiejskiego promuje postać i twórczość Feliksa Nowowiejskiego oraz innych twórców, a także edukuje i promuje młodzież uzdolnioną artystycznie, ułatwiając młodszym i starszym osobom dostęp do kultury i sztuki. Od 2002 r. w Salonie Muzycznym odbywają się konferencje naukowe i koncerty w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Chóralnej im. Feliksa Nowowiejskiego w Barczewie. Salon jest chętnie odwiedzany przez turystów z Polski i z zagranicy: wycieczki zorganizowane i indywidualne uczniów, osób dorosłych oraz niezwykłych gości takich jak Jan Nowowiejski, najmłodszy syn kompozytora, Honorowy Obywatel Barczewa. Muzeum współpracuje też z przedszkolami, szkołami, stowarzyszeniami. Salon Muzyczny im. Feliksa Nowowiejskiego w Barczewie jest ważnym zabytkiem i miejscem kulturalnym w życiu mieszkańców Barczewa.

Ponadto w Salonie Muzycznym znajduje się również pracownia Barbary i Andrzeja Hulanickich, poświęcona artystycznemu małżeństwu, którzy zajmowali się tkactem artystycznym i przez kilkadziesiąt lat tworzyli w Barczewie Centrum Tkactwa Warmii i Mazur.

Salon Muzyczny im. Feliksa Nowowiejskiego - Muzeum w Barczewie zaprasza:
od wtorku do piątku w godz. 9:00-17:00, soboty 8:00-16:00. 
Adres: ul. Mickiewicza 13, 11-010 Barczewo, woj. warmińsko-mazurskie.
Informacje o Salonie można uzyskać na stronie Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Barczewie www.ckb.barczewo.pl, nr tel. +48 89 514 82 81 oraz na fecebooku. Zapraszamy!

Tekst: Magdalena Łowkiel-Klimek - pracownik Salonu Muzycznego im. F. Nowowiejskiego w Barczewie.

Godziny otwarcia

wtorek: 09:00 - 17:00
środa: 09:00 - 17:00
czwartek: 09:00 - 17:00
piątek : 09:00 - 17:00
sobota: 08:00 - 16:00

kontakt

Телефон: +48 89 674 04 79
Адрес электронной почты: salonmuzyczny@barczewo.pl


Медиа Галерея

Наш веб-сайт использует куки

Visit.Olsztyn.eu прилагает максимум усилий для обслуживания пользователей, принимая во внимание передовую практику. Пользуясь нашим сайтом вы соглашаетесь на использование куки с целъю обеспечения удобства во время просмотра нашего сервиса. Чтобы узнать больше о файлах куки и как мы их используем, нажмите "здесь"